Китай заявляє, що «рішуче виступить проти» примусового продажу TikTok

Китай заявив, що буде протидіяти зусиллям Сполучених Штатів змусити продати TikTok, публічно засуджуючи адміністрацію Байдена, яка залишає китайську власність на додаток між замовленнями урядів двох найбільших економік світу.

Ці коментарі, зроблені міністерством торгівлі Китаю в четвер, з’явилися за кілька годин до того, як виконавчий директор TikTok повинен був вперше дати свідчення перед Конгресом, висловлюючи недовіру американських законодавців до обробки даних користувачів США популярним додатком для коротких відео.

Речниця міністерства торгівлі заявила на прес-конференції, що Китай буде «рішуче проти» продажу програми. Примушення до такої транзакції «серйозно підірве довіру інвесторів з різних країн, включаючи Китай, інвестувати в Сполучені Штати», додала вона.

Минулого тижня з’явилася новина про те, що адміністрація Байдена хотіла, щоб китайський власник TikTok, ByteDance, продав додаток або зіткнувся з можливою забороною. Ультиматум показав, що переговори між Білим домом і власником TikTok щодо менш жорсткого компромісу зайшли в глухий кут.

Американські законодавці та регулятори побоюються, що широка влада китайського уряду над приватними компаніями в країні може дозволити владі в Пекіні отримати доступ до даних американських користувачів.

Міністерство торгівлі Китаю заявило, що будь-який продаж, пов’язаний з експортом технологій, має відбуватися «відповідно до китайських законів», і тому китайський уряд може заблокувати будь-які спроби ByteDance позбутися TikTok. Це може поставити під загрозу спроби TikTok переконати офіційних осіб США у своїй незалежності від Пекіна.

Після попередньої спроби адміністрації Трампа змусити продати TikTok у 2020 році Китай переглянув список захищених технологій, які, на думку аналітиків, вимагатимуть від ByteDance отримання дозволу від китайського уряду на продаж програми американському покупцеві. Найціннішою технологією TikTok є його цінний алгоритм рекомендацій, джерело його успіху, залучаючи й утримуючи користувачів у всьому світі.

Торік TikTok виступив із пропозицією під назвою «Проект Техас», щоб усунути занепокоєння офіційних осіб США щодо національної безпеки. TikTok залишиться у власності ByteDance, але розмістить усі дані, створені американськими користувачами, на внутрішніх серверах, якими керує Oracle, програмний гігант в Остіні, штат Техас. За словами TikTok, доступ до облікових записів і даних користувачів у США матимуть лише співробітники Oracle і американських TikTok.

Очікується, що пан Чью продовжить пропагувати план під час своїх свідчень перед Конгресом, де законодавці, як очікується, зададуть йому жорсткі запитання про зусилля компанії щодо захисту даних американських користувачів, її зв’язки з китайською материнською компанією та ризики, які додаток може становити для підлітки та діти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *